Od 1 września 2024 r. dzieci uchodźcze z Ukrainy zostaną objęte obowiązkiem edukacji w polskiej szkole.
Razem łatwiej
Informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnego wsparcia terapeutycznego w ramach programu "Razem Łatwiej", do którego przystąpiła nasza szkoła:
"Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie Województwa Dolnośląskiego”
Program:
- Zapewnia wykwalifikowany zespół specjalistów w dziedzinie psychologii, terapii, który będzie współpracować ze szkołami podstawowymi, ponadpodstawowymi w celu wczesnej identyfikacji pomocy dzieciom wieku od 10 do 19 roku życia w kryzysie psychicznym ❣️
- Zapewnia koordynację działań pomocowych między szkołami, instytucjami medycznymi oraz skrócenie czasu na zapewnienie działań wspierających ❣️
- Uruchamia specjalny numeru telefonu do rejestracji uczestników programu (+48 800 805 600) ☎️📞, na który będą mogli dzwonić pracownicy szkoły, rodzice zaniepokojeni zachowaniem swoich dzieci, także młodzież szukająca pomocy ❣️
- Oferuje pomoc i wsparcie diagnostyczne i terapeutyczne blisko miejsca zamieszkania ❣️
#razemłatwiej
Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego wsparcia terapeutycznego w ramach programu "Razem Łatwiej" również w czasie wakacji szkolnych
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatyni
Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu Oddział w Bogatyni
Nr konta 86 8392 0004 3903 2564 2000 0010
Zapraszay do korzystania z INTERNETOWEJ PLATFORMY SPECJALISTYCZNO-DORADCZEJ w ramach PROGRAMU WSPARCIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEGO DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI.
Zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele mogą skorzystać z szerokiego spektrum pomocy i wsparcia, indywidualnych bezpłatnych konsultacji ze specjalistami.
Lista ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej
Lista ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej z terenu województwa dolnośląskiego, które nieodpłatnie i bez konieczności posiadania skierowania udzielają pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Dzięki uzyskaniu szybkiej i ogólnodostępnej pomocy można zapobiec pogorszeniu zdrowia pacjentów i uniknąć hospitalizacji, która jest trudnym doświadczeniem dla młodej osoby.
Dzieci w wirtualnej sieci
Broszura „Dzieci w wirtualnej sieci”, adresowana do rodziców dzieci w wieku 7-9 lat, ukazuje wspomniane zagrożenia oraz wyposaża rodziców w niezbędną wiedzę i rozwiązania pomocne w wychowaniu oraz uczenia właściwego korzystania z urządzeń elektronicznych.
Do pobrania na stronie: https://www.edukacja-zdrowotna.pl/
Szkoła Myślenia Pozytywnego
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Przemoc ze strony rówieśników, dyskryminacja, hejt w szkole i internecie. Brak zrozumienia przez dorosłych. Odebrana przez epidemię swoboda… Dramaty, które przeżywają młodzi ludzie, narastają błyskawicznie. Na pomoc medyczną trzeba długo czekać, ale wiele problemów można rozwiązać zwykłą rozmową. Od dziś działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 i specjalny czat internetowy – darmowa poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży.
Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli
Od 1 października działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów.
Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Ze specjalistami można skontaktować się także za pomocą czatu, jak i poczty e-mail. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie: www.liniadzieciom.pl.
„Kiedy dla rodzica priorytetem jest smartfon i komputer, dziecko zaczyna czuć się bardzo samotne. To poczucie naznacza także jego doświadczenie w innych kontekstach społecznych. Jeśli chodzi o młodsze dzieci, to najczęstszą konsekwencją jest utrata nadziei, że jakikolwiek dorosły zechce poświęcić im swój czas, żeby je wysłuchać i pomóc w zrozumieniu, kim są. Nastolatki natomiast zaczynają wycofywać się z życia rodzinnego i poszukują uznania, zrozumienia i bliskości na zewnątrz, bardzo często posiłkując się Internetem”
J. Juul
Przeciwdziałanie zażywaniu "dopalaczy"