Serdecznie zapraszamy na spotkanie planszomaniaków! W środę 23 października 2019 r.(w Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatyni) od godziny 16 do 18 będziemy grać w gry planszowe - 5 sekund, Monopoly, Farmer, Ice cool, Szachy, Chińczyk, Wyścig pingwinów itp. Zapraszamy chętnych wolontariuszy do wspierania naszej szkolnej akcji a dzieci, rodziców i wychowawców do wzięcia udziału. Planszomania to nie tylko gry planszowe to także nauka współpracy, zdrowej rywalizacji a przede wszystkim dobra zabawa!

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli

od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

Cyfrowo Kompetentni

Zajęcia dodatkowe dla uczniów SP1 realizowane w ramach projektu "Cyfrowo Kompetentni"

Zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze wyrównawcze z matematyki:

• klasy 1-3 - Agata Wiśniewska - wtorek 15.30-16.15, sala 51
  • klasy 4-5 - Janusz Błażków - czwartek 14.35-15.20, sala 43
  • klasy 6 - Beata Janiak- poniedziałek 13.45-14.30, sala 43

Koło matematyczne:

• W służbie królowej nauk - klasy 1-3 - Krystyna Tama- wtorek 15.25-16.10, sala 46
  • Matematyka. Dodaj do ulubionych Koło dla uzdolnionych 4-5 - Beata Janiak - poniedziałek 14.35-15.20, sala 43
  • Koło dla uzdolnionych 6 - Janusz Błażków - czwartek 13.45-14.30, sala 43

W multimedialnym świecie koło dziennikarskie klasy 4-6 - Małgorzata Szymaniak - wtorek 13.45-14.30, sala 19

Koło przyrodnicze:

• klasy 1-3 - Monika Flak - środa 12.55-13.40, sala 48
  • klasy 4-6 - Sylwia Pająk - czwartek 13.45-15.15, sala 26

Koło informatyczne z elementami robotyki

• klasy 1-3 - Renata Szczyglewska - czwartek - 15.30-16.15, sala 50
  • klasy 4-5 - Marek Fularz - środa 13.45-15.15, sala 43
  • klasy 6 - Marek Fularz - wtorek 13.45-15.15, sala 43

Geometryczna sztuka - koło plastyczne - I etap edukacyjny - Agnieszka Depta - środa 15.25-16.10, sala 48

Wpłaty na Radę Rodziców

Przypominamy o wpłatach na Radę Rodziców. Jest to jednorazowa opłata za rok szkolny 2018/2019 w wysokości 40zł. Można jej dokonać w sekretariacie szkoły lub przelewem na konto Rady Rodziców (w tytule należy wpisać imię, nazwisko i klasę ucznia).

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy.

Nr konta Rady rodziców:

86 8392 0004 3903 2564 2000 0010

Zgłoszenie wypadku ucznia do ubezpieczenia.

Ubezpieczenie uczniow.pdf

„Kiedy dla rodzica priorytetem jest smartfon i komputer, dziecko zaczyna czuć się bardzo samotne. To poczucie naznacza także jego doświadczenie w innych kontekstach społecznych. Jeśli chodzi o młodsze dzieci, to najczęstszą konsekwencją jest utrata nadziei, że jakikolwiek dorosły zechce poświęcić im swój czas, żeby je wysłuchać i pomóc w zrozumieniu, kim są. Nastolatki natomiast zaczynają wycofywać się z życia rodzinnego i poszukują uznania, zrozumienia i bliskości na zewnątrz, bardzo często posiłkując się Internetem”

J. Juul

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców (1).pdf