Świąteczny Jarmark Rodzinny

opublikowane: 6 gru 2017, 10:46 przez Marek Fularz
Łużyckiej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska - Saksonia 2014-2022.
Jarmark odbędzie się 15 grudnia w godzinach 16:00-19:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatyni (Plac Bohaterów W-w 1).
W ramach jarmarku przygotowanych zostanie 15 stanowisk plastyczno- technicznych, na których samodzielnie będzie można wykonać ozdoby i prezenty świąteczne m.in.: choinki z piórek, malowane bombki, torebki na prezenty, zimowe wzory z koralików
do zaprasowywania, kartki świąteczne, ozdoby na choinkę z drucików kreatywnych, szyszek, filcu i kolorowych pomponów, bombki z serwetek, świecące bałwanki, zawieszki do prezentów, serduszka z lnu dekorowane suszem, zimowe makijaże, balony do formowania i stoisko z pakowaniem prezentów. W sali gimnastycznej przygotowane będą stacje sportowo-rekreacyjne i miejsce zabaw dla maluchów (mile widziane buty na zmianę). Na smakoszy domowych wypieków czekała będzie też kawiarenka z pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców uczniów SP nr 1.
Przy imprezie będzie pracowało wolontarystycznie ponad 40 osób – młodzieżowi i dorośli wolontariusze PSPiA KLANZA Oddziału w Bogatyni, nauczyciele i pracownicy SP nr 1 w Bogatyni, przedstawiciele partnera projektu Land Frauen KreisvereinGorlitz e.V. oraz przedstawiciele Rady Osiedlowej nr 3 w Bogatyni.
W programie również podsumowanie konkursu plastycznego „Polska i niemiecka tradycja bożonarodzeniowa – podobieństwa i różnice” – wystawa prac i rozdanie nagród laureatom.
Przypominamy, że rodzice opiekują się swoimi dziećmi i odpowiadają za ich bezpieczeństwo.

Beneficjent FMP: Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni (www.bogatynia.klanza.eu)
Partner projektu: Land Frauen KreisvereinGorlitz e.V.  (www.landfrauen-goerlitz.de)

Tradycje świąteczne po obu brzegach Nysy Łużyckiej
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska - Saksonia 2014-2022.