Osiągnięcia szkoły w latach 1995 – 2015

opublikowane: 24 sie 2015, 05:02 przez Marek Fularz

1. Patronat Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA i propagowanie metod nauczania opartych na pedagogice zabawy, edukacji przez ruch, pedagogice cyrku, kinezjologii edukacyjnej, dramie.

2. Współpraca z Weinauschule w Zittau (od 2002 r.)

3. Realizacja projektu „Lekcje przyrody w Zoo w Zittau (od 2002r.)

4. Zespół Tańca Ludowego „Turoszowianie” działający od 1985r., wielokrotny laureat Wojewódzkich Konkursów Szkolnych Zespołów Artystycznych, występował w Danii, Francji, na Węgrzech, w Rumunii, na Litwie, wielokrotnie w Niemczech i Czechach.

5. Siedem Europejskich Odznak Jakości i 12 Krajowych Odznak Jakości za realizację 14 projektów eTwinning, współpracy międzynarodowej prze Internet.

6. Pierwsze miejsca w konkursach Unii Europejskiej w Wilnie, Rzymie i Sewilii oraz Nagroda Europejska w Lizbonie za projekt „Schoolowision”realizowany ze szkołami z 30 krajów europejskich.

7. Wyróżnienie „Star project” za realizację w ramach programu Comenius projektu „Bohaterowie naszych baśni spotykają się w Europie” w latach 2009 – 2011 ze szkołami z Turcji, Litwy, Włoch, Słowenii i Szkocji. Finał projektu odbył się w Bogatyni w 2011r.

8. Realizacja w ramach programu Comenius projektu „Pobawmy się razem”w latach 2011 – 2013 ze szkołami z Turcji, Hiszpanii, Rumunii i Łotwy. Finał projektu odbył się w Bogatyni w 2013r.

9. Certyfikat „Szkoła z klasą” 2002/2003.

10. Certyfikat „Znak Jakości Interkl@sa” odebrany w Sejmie RP z rąk Marszałka Włodzimierza Cimoszewicza w 2005r.

11. Certyfikat „Znak Jakości Interkl@sa” odebrany w Sejmie RP z rąk Marszałka Bronisława Komorowskiego w 2008r.

12. Nagroda Ministra Edukacji Narodowej za szerzenie edukacji informatycznej odebrana w Sejmie RP w 2008r.

13. Prezentacja szkoły w europejskiej publikacji „Szkolne Zespoły eTwinning. Studium przypadku współpracy nauczycieli za pośrednictwem eTwinning” wydanej w 2012r.

14. Nagrody i wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych takich jak:

·         Konkurs Informatyczny „Bóbr”

·         Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w Grach Matematycznych i Logicznych we Wrocławiu

·         Konkursy Języka Niemieckiego „Sprachdoktor”, „Deutschfreund”

·         Konkursy Języka Angielskiego „Galileo”, „Panda”, „Edi”, „Pingwin”

·         Konkursy Matematyczne „Alfik”, „Kangur”, „Matematyczne Preteksty”

·         Konkurs Logicznego Myślenia

·         Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

·         Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku

·         Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć”

·         Konkurs Wiedzy o Bioregionie

·         Festiwal Talentów Euroregionu Nysa