Aktualności‎ > ‎

Ogólnopolski program Lekkoatletyka Dla Każdego zawitał do Bogatyni

opublikowane: 5 wrz 2016, 06:33 przez Marek Fularz
Program Lekkoatletyka dla każdego! to innowacyjna koncepcja popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży, a na późniejszych etapach – naboru i selekcji zawodników do profesjonalnego uprawiania wybranych konkurencji Królowej Sportu.
Zachęcamy dzieci do zorganizowanej aktywności fizycznej i sportowej zabawy pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, instruktorów i trenerów.

Lekkoatletyka dla każdego! to wyjątkowa propozycja dla klasy IV­VI szkół podstawowych. 
Dziewczętom i chłopcom w tym wieku zapewniamy powszechny dostęp do systematycznych zajęć sportowych oraz udział w cyklu testów i zawodów lekkoatletycznych. Jest to również pierwszy etap selekcji i naboru najmłodszych zawodników oraz identyfikacji talentów.
Dodatkowo poprzez pobudzenie działań ośrodków lekkoatletycznych w całej Polsce zwiększa się dostępność i podnosi poziom profesjonalnego szkolenia lekkoatletów.

Zawody Lekkoatletyka dla każdego!
Oprócz regularnych ćwiczeń program Lekkoatletyka dla każdego! przewiduje również organizację imprez, zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, ale mają też okazję spotkać się z gwiazdami sportu, utytułowanymi polskimi lekkoatletami.

Wspierają nasz program
Koordynatorami programu są trenerzy i instruktorzy lekkiej atletyki, a wśród nich gwiazdy światowych aren lekkoatletycznych, m. in. Lidia Chojecka, Paweł Czapiewski, Zuzanna Radecka­Pakaszewska, Tomasz Czubak, Marcin Nowak, Barbara Madejczyk, Sebastian Chmara.
Na imprezach Lekkoatletyka dla każdego! gościmy również aktualne największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki – m. in. Pawła Fajdka, Anitę Włodarczyk, Piotra Małachowskiego. Możliwość spotkania z mistrzami świata i Europy motywuje młodzież do wytrwałości w treningu i buduje atrakcyjność lekkiej atletyki.

Cele­ Zakładane efekty edukacyjno­ wychowawcze to:
• zapewnienie dzieciom bezpiecznego i aktywnego sposobu spędzenia wolnego czasu,
• podniesienie potencjału zdrowia oraz korekta wad postawy,
• podniesienie umiejętności i świadomości na temat zdrowego trybu życia.

Rezultatami programu upowszechniania będzie przede wszystkich poprawa stanu zdrowia oraz sprawności fizycznej dzieci i młodzieży szkolnej, zachęcenie rodziców do zainteresowania się prozdrowotnym aktywnością fizyczną swoich dzieci.

Proponowany program wypromuje nowe, atrakcyjne formy zajęć ruchowych. Z pewnością zwiększy się ilości uczniów chętnych do podejmowania nowych form aktywności fizycznej, Poprawi się również poziom poszczególnych zdolności motorycznych wśród dzieci i młodzieży.

Program wypromuję lekką atletykę nie tylko jako dyscyplinę, ale również przekona innych trenerów do tego, że królowa sportu jest pierwszoplanowym wstępem do innych sportów.
Więcej o programie na stronie www.lekkoatletykadlakazdego.pl

Pierwsze zajęcia organizacyjne odbędą się w czwartek 8 września o godzinie 15.00 na sali w Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatyni. ZAPRASZAMY

Zajęcia odbywać się będą 3x w tygodniu tj. poniedziałek, czwartek, piątek w godzinach 15-­16

Więcej informacji pod nr telefonu: Koordynator programu LDK Piotr Wyroba 501 719 567
Comments