Aktualności‎ > ‎

Góra grosza.

opublikowane: 30 paź 2015, 05:10 przez Marek Fularz
W dniach 23 listopada – 4 grudnia 2015 r. nasza szkoła przystąpi do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której po raz szesnasty patronuje Minister Edukacji Narodowej. Głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom.
Zbiórkę pieniędzy przeprowadzać będzie Samorząd Uczniowski z panią Kamilą Makulską. Monety 1,2 i 5 groszowe oraz o wyższych nominałach można również przynosić do świetlicy szkolnej.
JAKI JEST CEL AKCJI I NA CO PRZEZNACZANE SĄ PIENIĄDZE Z AKCJI GÓRA GROSZA?
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Dzięki zebranym środkom Towarzystwo NASZ DOM realizacje formy pomocy małym domom dla dzieci, w których prowadzone są działania na rzecz powrotu dziecka do rodziny, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom.
Najważniejsza jest rodzina, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc dla dzieci przebywających w domach dziecka i placówkach wychowawczych. Nie zabawki, komputery, modne ubrania, lecz rodzina, w której dziecko może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, może nawiązać przyjaźnie.
Dzięki pomocy dobrych ludzi, Towarzystwo NASZ DOM utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci mają realną szansę wrócić do swojego domu i znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin. Patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Uczestnicząc w akcji Góra Grosza szkoła czerpie następujące korzyści: 
Efekt wychowawczy - uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Efekt integracyjny - możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci. 
Efekt prestiżowy - o naszej akcji dużo mówi się w mediach. Staniecie się uczestnikami wielkiej ogólnokrajowej inicjatywy na rzecz dzieci z domów dziecka.

Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu! 
Zgodnie z regulaminem, nagrodzimy szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który jest w pakiecie. Wykaz szkół/przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsce w województwie znajduje się na stronie internetowej: www.naszdom.org.pl zakładka GÓRA GROSZA.
Comments