Aktualności‎ > ‎

Akcja Góra Grosza 2016

opublikowane: 18 lis 2016, 12:43 przez Marek Fularz   [ zaktualizowane 18 lis 2016, 12:48 ]
Już po raz kolejny, jak co roku o tej porze, ruszyła w naszej szkole akcja "Góra Grosza".  Uczniowie wsypują do puszek monety (od1gr do 5 zł), które mają w swoich portfelach czy skarbonkach. Często proszą też rodziców o odkładanie najdrobniejszych monet, które potem mogą przekazać w ramach akcji usypywania szkolnej góry grosza. Nad przebiegiem każdej zbiórki i liczeniem monet czuwa pani Iwona Marciniak, dzieci ze świetlicy szkolnej oraz Samorząd Szkolny z opiekunem panią Kamilą Makulską. 
Akcja organizowana jest już po raz siedemnasty, tylko w ubiegłym roku uczniowie z ponad 11 tys. szkół i przedszkoli zebrali drobne monety o wartości 2 966 693,35 zł!   
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. 
Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele! 

Comments